with a brand new name

hayali bir radyo kanalı kurdum kendime. adı radyo hit. hadi bakalım. ama adına aldanmayın. yaza damgasını vuran şarkılar çalmıyor orada. hit şarkılar yok. e peki ne çalıyor? mesela nirvanadan lithium çalıyor. sonra edebiyat üstüne sohbetler var. mesela çak palanyuk yarattığı karakterlerden en çok fertility holis’i severdi gibisinden konuşmalar. hayvanlar alemi programında ise ilk bölümümüz kediler ve ornitorenkler üzerineydi.

sonra hayali programım bitiyor. dışarı çıkıyorum. gökyüzü oldukça gri. çünkü o yok bugün. doğum günümde dilemediğim dileği, bugün dileme hakkım olsaydı, onu dilerdim. çünkü o ulaşamadığım melekler kadar özeldi. o özlediğim bütün kadınların bir toplamıydı. o mükemmel olamayacak kadar gerçekti ve şimdi ben olmayan mumlara üflüyorum. püfffff… çünkü sıkıntıyla üfledim. bunu siz de çok iyi biliyorsunuz. bunu siz de çok çok iyi biliyorsunuz. bunu siz de biliniz. reklamlar bitince yemek programı başlıyor. yemek programını ise benim hayali ablam olan böğürtlen sunuyor. bugün programda portakallı kedi maması adlı tarifini sunacağını söylemişti. kesinlikle bir kez denemek isterdiniz bu lezzeti. hayır, içinde hiç kedi maması yok tabi ki. ama bolca portakal var. ve de nefis bir tadı. böğürtlen programı her zaman afiyet olsun sözüyle bitirir. ben de bu yazıyı öyle bitireceğim.

canım sıkıldı. gri gökyüzünden. kafamı yere eğerek yürümeye başladım. ve aniden başım döndü. başımın böyle ani dönmesine anlam veremezken burnum kanamaya başladı. birden. şaka gibi. ve kanım gittikçe daha çok akıyordu. kanım gittikçe daha hızlı akıyordu. kanım bir şelaleyle yarışmak adına çok daha gür akıyordu. akan gürkanımı sikeyim ben. başım daha çok dönmeye başladı. sonra. sonra bir karadelik gördüm. ve her şey sona erdi. sonsuzluk sona erdi. radyo programım sona erdi. ben sona erdim. bu yazı da burda bitti. ve ben elbette söz verdiğim gibi bitireceğim. afiyet olsun.

uğur ergün

Yorum bırakın

Filed under Öykü, Düzyazı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s